URSULA WIRTZ lekcija un seminārs RĪGĀ
Tie, kuri seko Junga analītiskās psiholoģijas aktualitātēm Latvijā atminas 2019. gada divu dienu starptautisko konferenci "Kultūras trauma un tās dziedināšana", kuras ietvaros Ursula uzstājās ar referātu: “Jūs varat noplūkt visus ziedus, bet nespēsiet apstādināt pavasari.” /Pablo Neruda/.” Trauma un individuācija: Cilvēciskās cieņas traģiskā gudrība”. Toreiz aizsākās Latvijas Junga analītiskās psiholoģijas biedrības sirsnīgās attiecības ar dziļo, atvērto un pulsējošas dzīves enerģijas bagātīgo cilvēku. 2020.gadā mūsu tikšanos Rīgā un plānoto semināru izjauca COVID-19 epidēmijas ierobežojumi, bet šogad 2024.gada 26. un 27.aprīlī ir plānota gan lekcija, gan seminārs.
Atklātās lekcijas tēma ir "Eross attiecībās - zelta raktuves vai mīnu lauks"? Lekcijā pētīsim Erosa paradoksālo spēku, kurš sola zelta raktuves, bet vienlaikus draud ar katastrofu un iznīcināšanu. Attiecībās mīlestība un nāve bieži tiek izspēlēta vardarbīgi. Eross izraisa sajūsmu, pievilcību, vēlēšanos un pārpasaulīgas ilgas pēc savienības un saiknes ar to, kas ir pāri mums. Taču Erosam ir arī ēnas puse; viņš var mūs iedzīt neprātā un atdzīvināt ne tikai skaistāko, bet arī zemāko mūsos. Tā transformējošā spēja var mūs pārveidot vai iznīcināt. Lekcija paredzēta visiem, kurus ieinteresē iedziļināties libido erosa enerģijas dzīļu aspektos.
Savukārt, semināra tēma ir paredzēta profesionāļiem par vienmēr aktuālu psihoterapijas aspektu - "Pārnese un pretpārnese analītiskās/terapeitiskajās attiecībās".
DETALIZĒTU INFORMĀCIJU UN PIETEIKŠANĀS FORMU VARIET ATRAST JUNGA ANALĪTISKĀS PSIHOLOĢIJAS BIEDRĪBAS MĀJAS LAPĀ
Ursula Wirtz, Ph.D. ir Junga psihoanalītiķe, klīniskā un antropoloģiskā psiholoģe, kas ieguvusi doktora grādu literatūrā un filozofijā ar daudzpusīgām zināšanām. Paralēli psihoanalītiķes darbam privātpraksē, viņa ir pasniedzēja un supervizore Starptautiskajā Analītiskās psiholoģijas skolā Cīrihē (ISAPZurich) un starptautiski bijusi iesaistīta Junga analītiķu apmācībā Baltijas valstīs, Čehijā Krievijā, Ķīnā un Taivānā. Kā psihotraumatoloģe viņa ar Sarkanā Krusta starpniecību sniedza supervīzijas terapeitiem un vadīja viņus darbā ar kara un spīdzināšanas upuriem un sievietēm, kas izdzīvojušas masu izvarošanā bijušajā Dienvidslāvijā. Ursula ir devusi nozīmīgu ieguldījumu šajā jomā, publicējot daudzus rakstus, kas aptver dažādas tēmas, piemēram, trauma, ētika, dvēseles slepkavība, kā arī psihoterapijas un garīguma konverģence. Grāmata “Trauma un ne tikai. Transformācijas noslēpums.” (“Trauma and Beyond: The Mystery of Transformation”) ir viņas pieredzes apkopojums, kas tulkota daudzās valodās, tostarp vācu, krievu, poļu, čehu un ķīniešu valodā. Pašlaik tiek tulkotas divas citas viņas grāmatas “Dvēseļu slepkavība: Incests un terapija”(Soulmurder: Incest and Therapy” ) un “Izsalkums pēc jēgas” (”Hunger for Meaning” , Wirtz/Zöbeli) ukraiņu valodā.